Создано: 28.11.2019 00:14
Про проведення щорічної Всеукраїнської акції «День юного натураліста України - 2019»

Комунального позашкільного навчального закладу «Одеський еколого-натуралістичний центр «Афаліна»

З 22 вересня по 21 жовтня 2019 року в навчальних закладах Суворовського району пройшла щорічна Всеукраїнська акція «День юного натураліста 2019». Згідно з програмою, з 30 вересня по 14 жовтня 2019 року на базі Одеського еколого-натуралістичного центру «Афаліна» відбулися Дні відкритих дверей для паралелі учнів 1-х та 4-х класів ОНВК № 49 та 3-х класів ОСШ № 40, під час яких керівники гуртків організовували для школярів та їх батьків знайомство з мешканцями куточків живої природи, екскурсії навчальними кабінетами, екологічною стежкою, ігри та розваги на свіжому повітрі, різноманітні конкурси і вікторини, учасники спробували себе в інтелектуальних іграх. З цих учнів сформувався актив, який відвідує гуртки. Мета заходів - створення умов для розвитку у дітей екологічної культури, активної громадянської позиції в області натуралістичної діяльності. Дні відкритих дверей для паралелей 1-х класів (близько 300 дітей) проводилися в рамках інтеграції позашкілля зі шкільним предметом «Я досліджую світ». Дітям були проведені екскурсії у кабінет акваріумістики (керівник Соловйова Оксана Іваніівна) та зоології (керівники Ульянова Вікторія Вікторівна та Чебан Катерина Василівна). Надана інформація щодо роботи гуртків ОЕНЦ.

Для паралелі 4-х класів (близько 300 дітей) та паралелі 3-х класів (близько 300 дітей) провели вікторини та підготовку до змагань, де кожному класу було запропоновано створити команду з 6-8 дітей, яка стала екологічним активом класу і взяла участь у змаганнях на паралелі у школі. Окрім екскурсій до зоокуточка та акватерраріуму, дітей ознайомили з роботою інших гуртків та було запропоновано відвідування гуртків Центру за інтересами.

З 22 вересня по 7 жовтня 2019 року в рамках Всеукраїнської акції «День юного натураліста» КПНЗ «Одеський еколого-натуралістичний центр «Афаліна» пройшла виставка малюнків на природничу тематику вихованців гуртків «Юні художники – натуралісти» (керівник Іванцова О.Є.) та «Народна творчість» (керівник Амелькіна Лариса Анатоліївна), в якій взяло участь (50 вихованців).

1 і 3 жовтня 2019 року в гуртку «Природа і творчість» (керівник Гнопко Наталія Ярославівна) пройшли екскурсії в природу, де діти послухали бесіду «Про природу Восени», в ігровій формі вивчили породи дерев, зібрали природний матеріал для майбутніх робіт. В екскурсіях взяло участь (25 вихованців).

24 вересня 2019 року керівник гуртка «Юні художники – натуралісти» Амелькіна Лариса Анатоліївна провела конкурс малюнка на асфальті на тему: «Природа – наш друг» для своїх вихованців (30 учасників).

19 жовтня 2019 року вихованці гуртка «Юні акваріумісти» (17 учасників) під керівництвом Соловйової Оксани Іванівни та гуртка «Юні орнітологи» (23 учасника) (керівник Ульянова Вікторія Вікторівна) провели трудові акціїї по впорядкуванню побережжя Чорного моря в районі с. Фонтанка Лиманського району Одеської області. Крім того, що учні зібрали сміття на схилах прибережної зони, педагоги провели з дітьми екскурсії по вивченню молюсків Чорного моря. Юннати зібрали коекції молюсків та познайомилися з птахами Чорного моря.

19 жовтня 2019 року група вихованців гуртка «Юні квітникарі» (5 учасників) (керівник Кацан Олена Юрівна) провели трудову акцію з впорядкування території саду замку Благодійної організації «Корпорація монстрів», де висадили цибульчані рослини. Вони активно включилися в трудову акцію, під час якої прибирали прилеглу до закладу територію та впорядковували присадибну ділянку.

26 жовтня 2019 року для вихованців гуртка «Юні орнітологи» (20 учасників) (керівник Ульянова Вікторія Вікторівна) проведено Квест на території лісосмуги с. Фонтанка, де вони з цікавістю ознайомлювалися з рослинним світом півдня та весело провели час.

Всеукраїнська акція «День юного натураліста України» допомагає ще раз нагадати всім, що в природі нічого зайвого немає, просто так нічого не відбувається і все взаємопов’язане.