Создано: 28.11.2019 00:18
View the embedded image gallery online at:
https://enc.od.ua/210-den-chornogo-morya#sigProIdc79a8b0f65
«Міжнародний День Чорного моря»

в Суворовському районі м. Одеси

З 21 жовтня по 18 листопада 2019 року в навчальних закладах Суворовського району пройшли заходи, присвячені Міжнародному Дню Чорного моря (далі – Акція). Заходи проводились з метою пошуку і підтримки талановитої молоді, розвитку творчих здібностей учнів, які виявляють стійкий інтерес до вивчення природи рідного краю.

Акція проводиться щорічно, з метою активізації еколого-натуралістичної та природоохоронної роботи, проведення агітаційно-пропагандистських заходів та практичних дій по збереженню біорізноманіття Чорного моря, формування ціннісного ставлення до рідної природи серед учнівської молоді.

Головними завданнями акції є: розширення та поглиблення знань учнівської молоді про Чорне море, природну спадщину; підвищення рівня екологічної культури; організація природоохоронних акцій на узбережжі Чорного моря та схилах лиманів. В акції від Суворовського району взяли участь такі навчальні заклади: ОЗОШ № 15, 40, 76; ОНВК № 49; КПНЗ «ОЕНЦ «Афаліна». У рамках проведення акції у навчальних закладах Cуворовського району пройшли такі заходи: тематичні уроки, класні години, позакласні заходи, круглі столи, конкурси-захисти проектів, учнівські конференції; конкурси малюнків, фотоматеріалів, стіннівок, плакатів; вікторини, брейн - ринги, ігрові шоу, свята; екскурсії до узбережжя моря та їх очистка; випуск листівок, буклетів тощо в яких прийняло участь 3285 учнів.

КПНЗ «Одеський еколого-натуралістичний центр «Афаліна» організував і провів акцію для загальноосвітніх навчальних закладів Суворовського району. Керівники гуртків «Юні акваріумісти» (Соловйова О.І.), «Юні орнітологи» (Ульянова В.В.), «Юні любителі домашніх тварин» (Чебан К.В.), «Юні друзі природи» (Околодько А.А.) та «Народна творчість» (Петроченко Н.В.) провели цикл занять для підготовки учнів паралелі 4-х та 6-х класів ОНВК № 49 та паралелі 5-х класів ОСШ № 40 до гри «Знавці Чорного моря». При підготовці учнів до гри були використані Чорноморські скриньки, розраховані для роботи з учнями початкової та основної школи. Заняття проводилися в форматі гри Що? Де? Коли?, уроку-квесту, уроку-презентації, тощо.

В Центрі психолог Настасьєва С.М. організувала та провела психологічну підготовку команд знавців до екологічних свят (150 учнів), що допомагає учням навчитися працювати в командах. Підсумком цих занять стала інтелектуально-екологічна гра «Знавці Чорного моря» на паралелі, в якій взяло участь 5 команд по 10 учнів від 4-х класів ОНВК № 49, яку провели 13.11. 2019 року: Соловйова О.І., Ульянова В.В., Чебан К.В.; ОСШ № 40, яку провели: Соловйова О.І., Ульянова В.В., Чебан К.В., 15.11.2019 року, в якій взяло участь 5 команд по 10 учнів від 5-х класів (загалом 100 учасників), допомогу у проведенні якої надали юннати-інструктори.

Позакласний захід брейн-ринг до Міжнародного дня Чорного моря для 6-х класів ОНВК № 49 провели 14.11. 2019 року: Околодько А.А., Петроченко Н.В. у співпраці з вчителем біології Ноженко С.В. (36 учнів

Ці заходи проводяться щорічно, з метою ознайомлення та розв’язання екологічних проблем екосистеми Чорного моря. 21 жовтня 2019 року вихованці гуртка «Юні акваріумісти» (17 учасників) під керівництвом Соловйової Оксани Іванівни та гуртка «Юні орнітологи» (23 учасника) (керівник Ульянова Вікторія Вікторівна) побували на екскурсії по вивченню молюсків Чорного моря. Юннати зібрали колекції молюсків та познайомилися з птахами Чорного моря, крім того провели трудові акції по впорядкуванню побережжя Чорного моря в районі с. Фонтанка Лиманського району Одеської області - учні зібрали сміття на схилах прибережної зони.

Також, на базі Центру пройшли: виставка малюнків гуртків «Юні художники-натуралісти» (керівники: Амелькіна Л.А., Іванцова О.Є.) (47 учасників), та иставка малюнків, плакатів, стіннівок, буклетів, тощо, педставлених школами району (48 учасників), присвячені Міжнародному Дню Чорного моря. h>