Еколого – натуралістичний центр було засновано 2 лютого 1981 року. Тоді станція юних натуралістів розміщувалася у невеликому приватному будинок по вул. Ростовській, де проводилися заняття з чотирьох напрямків: юні зоологи, юні кролівники, фотографи та ботаніки – рослинники працювали на пристанційній ділянці. Першим директором станції була Корошниченко Зінаїда Василівна. Разом із нею починали Михайлівський Віктор Тимофійович, Постовітенко Надія Григорівна, Лук'яненко Ольга Ісаківна, Бузина Олег Петрович.

У 1987 році ми переїхали до двох двокімнатних і двох трикімнатних квартир по адресам Марсельська 30 та Дніпропетровська дорога 84. З цього року нас очолила Лютенко Людмила Михайлівна. На станції було поставлено такі форми роботи як екологічні експедиції та екологічний у загальноосвітніх школах району. Цим займалися Чорна Тетяна Георгіївна та Околодько Алла Андріївна. Силами Улянової Вікторії Вікторівни та Козакова Геннадія Михайловича було створено зоологічний куточок, а Чорний Сергій Миколайович організував кабінет акваріумного рибництва. Популярним у дітей був гурток «Природа та творчість», де проводили заняття Криницька Тетяна Леонідівна, Іванцова Олександра Євгенівна, Гнопко Наталія Ярославівна, Петроченко Наталія Володимирівна. Прокоф'єва Тетяна Федорівна та Борисюк Наталія Анатоліївна створили районне наукове товариство учнів, де учні поглиблено займалися вивченням біології та хімії. У школі № 40 нам було виділено приміщення де Щербакової Світланою Леонідівною та Чорною Тетяною Андріївною було створено оранжерею кімнатних рослин.

1996 року після відходу Людмили Михайлівни на обласну станцію юннатів, директором у нас стала Свірина Ліля Борисівна. На жаль вона не порозумілася зі співробітниками і в 1997 році по прохання колективу, відділом освіти було звільнено та директором став Чорний Сергій Миколайович. 1996 року ми стали називатися Еколого – натуралістичним центром.

1997 року ми тимчасово переїжджаємо до шести кабінетів Будинку творчості Суворівського району. Дякую, Будинку творчості, вони тимчасово нас терпіли 10 років. Завдяки вигідному географічному положенню Будинку творчості та наявності актової зали ми почали активно проводити для шкіл району такі екологічні свята як: день Чорного моря, Водно-болотні угіддя, день Землі, день птахів, конкурс агітбригад. У цьому приміщенні на вищому рівні та з новими акваріумами було зроблено кабінет «Акваріумного рибництва» де почав працювати ще один досвідчений акваріуміст - Чекарев В'ячеслав Олегович. Було так само зроблено зоокуточок і маленька оранжерея. У січні 2000 року ми перші в районі закладів освіти підключилися до Internet.

У червні 2006 року після кількох раундів тяжких переговорів з районним відділом освіти та ми переїжджаємо вже в четверте за нашу історію приміщення, сподіватимемося останнє. Це приміщення при школі № 40, де раніше розміщувався районний методичний кабінет та шкільна бібліотека.

Деякі фото нашої історії:

На фото два директори СЮН. Праворуч перший директор Корошниченка Зінаїда Василівна, ліворуч Лютенко Людмила Михайлівна. 1984 рік.

Лютенко Л.М. проводить заняття з ботаніки дільниці СЮН. 1985 рік.

Юні кролівники проводять зважування тварин. 1985 рік.

Кац Зінаїда Семенівна під час занять гуртка. 1985 рік.

Співробітники СЮН. Зліва направо: Чорна Тетяна Георгіївна, Лютенко Людмила Михайлівна, Лук'яненко Ольга Ісааківна, Чорна Тетяна Андріївна, Андонйова Людмила Григорівна. 1986 рік.

Після переїзду до нового приміщення. Очищення ділянки від будівельного сміття та розбивка клумб. 1987 рік.

Керівник гуртка «Юні ботаніки» Романенко Поліна Василівна (праворуч) та методист СЮН Прокоф'єва Тетяна Федорівна (ліворуч) під час встановлення стендів на Екологічній стежці у Лісках. 1989 рік.

Керівник гуртка «Юні екологи» Околодько Алла Андріївна під час проведення заняття. 1990 рік.

У центрі юннати гуртка "Юні зоологи", нинішній керівник гуртка "Акваріумне рибництво" Соловйова Оксана Іванівна. 1985 рік.

У новому приміщенні за адресою: Марсельська 30 було оформлено окремий кабінет: «Акваріумного рибництва». Акваріуми тих років виготовлені з металевого куточка. Скло в них вклеювалися за допомогою смоли. 1988 рік.

Під час свята «День птахів» 1989 рік.

Десять років СЮН. 1991 рік.

Майже всі роки ми брали участь у оформленні міської виставки квітів. Парк Шевченка 1989 рік. Верхній ряд Околодько А. А., Чорний С.М., Купріна К.В., Прокоф'єва Т.Ф., Сабітняк В., Ульянова В.В., Лук'яненко О.І., внизу Іванцова А.Є. та майбутній керівник гуртка «Юні зоологи» Козаков Г.М.

Ще одна виставка квітів.

Двадцятирічний ювілей. Три директори: Чорний С.М., Корошниченко З.В., Лютенко Л.М. та керівник гуртка «Юні орнітологи» Ульянова В.В.

3 місце у першому міжнародному конкурсі акваріумного дизайну «Дивосвіт». Ліворуч праворуч Чорний С.М., головний суддя Хейко Блехер (Німеччина), Чорна Т.А.
м.Чернігів, 2004 рік.